Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność

Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność - Sebastian Jakub Konefał | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sebastian Jakub Konefał
WYMIAR
6,83 MB
NAZWA PLIKU
Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność.pdf
ISBN
2547519967461

OPIS

Pierwsza na świecie monografia poświęcona kinu Islandii. Zawiera opis blisko stu filmów: od pierwszych dokumentów sprzed 110 lat aż po najnowsze produkcje fabularne, licznie nagradzane na festiwalach filmowych całego świata. Analizę tych dzieł autor osadza jednocześnie w szerokim kontekście historycznym, kulturowym i artystycznym. Dzięki temu przewodnik po kinematografii odległej wulkanicznej wyspy staje się również przewodnikiem po niej samej: po jej tysiącletniej historii, jej unikatowej mitologii, wciąż silnie obecnej w codziennym życiu Islandczyków, a także po skomplikowanej i niezrozumiałej dla obcokrajowców ponowoczesnej rzeczywistości.

Przekonaj się sam! Kino Islandii. Tradycja i ponowczesność jest dostępny w Digitalo.pl! Szukasz tego produktu? Sprawdź - najczęściej to właśnie Digitalo.pl ma najniższą cenę w Polsce. Pierwsza na świecie monografia poświęcona kinu Islandii.

zapraszamy! Pierwsza w Polsce obszerna monografia poświęcona jednej z najciekawszych kinematografii na mapie światowego kina. Autor opisuje w niej najważniejsze nurty tematyczne i środki artystyczne, które mają wpływ na niepowtarzalny, osobny charakter islandzkich filmów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI