Fuga przemijania. Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza

Fuga przemijania. Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza - Józef Majewski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Majewski
WYMIAR
8,39 MB
NAZWA PLIKU
Fuga przemijania. Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza.pdf
ISBN
5430581206885

OPIS

Jarosław Iwaszkiewicz uczynił przemijanie, starość i śmierć jednym z najważniejszych tematów swojej twórczości. Mimo to ów obszar zainteresowań pisarza pozostaje wciąż niedostatecznie zbadany. Ową lukę próbuje wypełnić książka Józefa Majewskiego. Zawiera ona wielowątkowe, bogate w odniesienia kulturowe i mitologiczne komentarze do kilku ? jak dowodzi autor ? „eschatologicznych” opowiadań Iwaszkiewicza („Panny z Wilka”, „Sny”, „Ogrody”, „Sérénité”) oraz słynnej „Uranii” ? ostatniego wiersza poety

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej dobraksiazka.pl Informacja o książce Józef Majewski Fuga przemijania. Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza Urania jest absolutnym, ostatecznym kresem długiej opowieści Jarosława Iwaszkiewicza o ... Książka Fuga przemijania Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza, pochodzi z wydawnictwa W podwórku.

Słowo o eschatologii Jarosława Iwaszkiewicza" prof. Józefa Majewskiego, członka Rady Naukowej Laboratorium „Więzi".

POWIĄZANE KSIĄŻKI