Wiersze z wojny

Wiersze z wojny - Borys Humeniuk | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Borys Humeniuk
WYMIAR
3,70 MB
NAZWA PLIKU
Wiersze z wojny.pdf
ISBN
7398667003548

OPIS

Borys Humeniuk - ukraiński poeta, prozaik, wojskowy. Urodził się we wsi Ostrów w okolicach Tarnopola. Autor tomików poetyckich: "Sposób zachystu" (Sposób obrony; 1993), "Wirszi z wijny" (Wiersze z wojny; 2014, 2015), powieści: "Łukjaniwka" (Łukianówka, 2005), "Ostriw" (Ostrów, 2001), opowiadania "Ta, szczo prybula z neba" (Ta, która przybyła z nieba; 2009) oraz dziennika z frontu "Błokpost" (Punkt kontrolny; 2016).

Krzysztof Kamil Baczyński na początku wijny związał się z Harcerskimi Grupami Szturmowymi w Armii Krajowej. W Powstaniu Warszawskim bral udział w batalionie "Zośka". Wiersze wojenne.

Tysiące opinii, dobrych książek i nowości wydawniczych czeka na Ciebie! Znajdziecie tutaj wiersze i pieśni, które albo pochodzą z okresu II wojny światowej, albo w bezpośredni sposób się do niej odnoszą. W zestawieniu są takie perełki, jak chociażby "Deszcze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czy "Pałacyk Michla" z okresu powstańczej Warszawy. 4 wiersze o wojnie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI