Śpiewnik Pieśni pustej nocy

Śpiewnik Pieśni pustej nocy - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,9 MB
NAZWA PLIKU
Śpiewnik Pieśni pustej nocy.pdf
ISBN
3053297220082

OPIS

Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocneŚpiewnik zawiera teksty oraz zapis nutowy 90 pieśni pustonocnych. Do książki dołączona jest również płyta instruktażowa.

Music for Clarinet and Piano Pusta noc (kasz. pustô noc) nazwa ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby.W ów wieczór przed pogrzebem ludzie gromadzili się w domu nieboszczyka, aby tam odmówić różaniec.Po odmówieniu modlitw w intencji zmarłego nie rozchodzili się do swoich domów, lecz pozostawali w domu żałoby, aby do rana lub jedynie przez parę godzin śpiewać pieśni pustonocne. Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj.

pustô noc) nazwa ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby.W ów wieczór przed pogrzebem ludzie gromadzili się w domu nieboszczyka, aby tam odmówić różaniec.Po odmówieniu modlitw w intencji zmarłego nie rozchodzili się do swoich domów, lecz pozostawali w domu żałoby, aby do rana lub jedynie przez parę godzin śpiewać pieśni pustonocne. Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec.

POWIĄZANE KSIĄŻKI