Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe

Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe - Marian Zdzisław Stepulak | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marian Zdzisław Stepulak
WYMIAR
9,9 MB
NAZWA PLIKU
Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe.pdf
ISBN
9743464655967

OPIS

"Królestwo życia i miłości" to kolejny, już trzeci tom zbioru kazań i przemówień okolicznościowych ks. Mariana Stepulaka. Wszystkie teksty znajdujące się w tomie przygotowane były na konkretne wydarzenia natury religijnej, liturgicznej czy też związane były z pracą zawodową Autora, jako naukowca i wykładowcy naukowego. W powyższym tomie zamieszczone zostały napisane w latach 2008-2015. Tematyka tomu składa się na kilka grup:I. Śmierć, pogrzebII. ŚwięciIII. Matka BożaIV. Rok Pański, perykopy ewangeliczneV. Ślub, małżeństwo, chrzest, rodzinaVI. Kapłaństwo,duchowość kapłańskaVII. ModlitwaVIII. Psychologia religii, rodziny, kultury i społecznościIX. Kościół, naród, państwo

Jest ono drugim wśród przykazań regulujących stosunek człowieka do innych ludzi w dziedzinie sprawiedliwości zwykłej; dotyczy bowiem sprawy mniej ważnej niż życie ludzkie (piąte przykazanie), a ważniejszej niż dobra gospodarcze (siódme) i sława (ósme). Definicja. Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie).

Title: Królestwo życia i miłości Stepulak Marian Zdzisław księga PDF epub fb2 Created Date: Królestwo życia i miłości. Kazania i przemówienia okolicznościowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI