Po Jedwabnem

Po Jedwabnem - Zofia Lipecka | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Lipecka
WYMIAR
7,65 MB
NAZWA PLIKU
Po Jedwabnem.pdf
ISBN
4534532580733

OPIS

Zofia Lipecka. Po Jedwabnem, pod redakcją Hanny Wróblewskiej, projekt graficzny Maciej Sikorzak, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2008.Katalog towarzyszy pokazowi wideo instalacji Zofii Lipeckiej, artystki z polskim rodowodem, mieszkającej na stałe we Francji. Jest to artystyczny głos w dyskusji wokół książki Tomasza Grossa Sąsiedzi i świadectwa Szmula Wasersztajna o ludobójstwie w Jedwabnem. „Po Jedwabnem jest tragicznym pytaniem, bez odpowiedzi, o to, co w człowieku nieludzkie” ? pi

Projekt będzie owocował dwoma potężnymi tomami pracy historycznej, książką popularnonaukową, konferencjami prasowymi oraz serią filmów na Youtube. Po Jedwabnem | Lipecka Zofia | Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Zofia Lipecka.

I to jest dowód na to, że jesteś obcym elementem, bezprawnie ingerującym w polskie sprawy. W lipcu 1941, bezpośrednio po pogromie, w Jedwabnem utworzono getto dla ok. 100 ocalałych Żydów.Zostało ono zlikwidowane jesienią 1942, a ludność żydowską wywieziono do getta w Łomży..

POWIĄZANE KSIĄŻKI