Tonsury i kaptury

Tonsury i kaptury - Tomasz Cudowski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Cudowski
WYMIAR
3,47 MB
NAZWA PLIKU
Tonsury i kaptury.pdf
ISBN
2818723279498

OPIS

Powieść sensacyjna, której akcja toczy się w X-wiecznej Polsce, a także w Kijowie i Pradze. Na dworze księcia Polan w tajemniczych okolicznościach umiera biskup-etranżer, który miał przeprowadzić chrzest pogańskiego kraju. Niemal równocześnie do kraju nad Wartą przybywa księżniczka, która ma pojąć za męża księcia Polan, jednak zostaje porwana.Do akcji wkracza książęcy detektyw Ziemowit, zwany Ziomkiem, który ? dzięki przenikliwemu umysłowi i żyłce alchemicznej ? etatowo rozwiązuje zagadki i wyjaśnia niezwykłe zdarzenia na piastowskim dworze. Ten średniowieczny Sherlock potrafi chałupniczymi metodami wykonać odlew stopy odciśniętej w śniegu albo ujawnić odcisk dłoni na metalowym przedmiocie. W tropieniu występku Ziomkowi pomaga jego wierny pies, Szmul.Czy przyjaciołom uda się rozpracować międzynarodowy spisek postaci w kapturach? Kto z zaufanych dworzan należy do zbrodniczego sprzysiężenia? Dlaczego spiskowcy chcą skłócićPolan z sąsiadami i nie dopuścić do przyjęcia chrztu?Konsultacja kryminalistyczna: Daniel Mańkowski, Katedra Kryminalistyki, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu WarszawskiegoDramatis personae: Ziemowit alias Ziomek ? domorosły detektyw, z zawodu podkuchenny, odludek. Szmul ? pies Ziomka, zwierzę z domieszką krwi wilczej, ale o refleksyjnej naturze. Wszemiła ? wyrodna matka Ziomka, prawdopodobnie nimfomanka, szybko znika ze sceny. Mszczuj ? książęcy kapłan, strażnik starego porządku. Miotany rozterkami, sporo pije.Pakosław ? komendant straży książęcej, przyjaciel Ziomka, pomaga mu w śledztwach. Dobrowoj ? prawa ręka Pakosława, dobrze miota rohatyną.Stary książę alias Siemomysł ? ojciec Mieszka, domniemany ojciec Ziomka. Młody książę alias Mieszko ? książę, któremu ciągle pod górkę.Księżniczka ? chciała wyjść za Mieszka, ale los chciał inaczej.Biskup alias Biszkopt ? miał ochrzcić Polan, ale zawisł pod powałą na własnej stule. Żywia ? młoda kucharka, przyjaciółka Ziomka, chyba w nim zakochana.

Książka w kategorii Obyczajowe. Okładka Miękka.

Niemal równocześnie do kraju nad Wartą przybywa księżniczka, która ma pojąć za męża księcia Polan, jednak zostaje porwana. Do akcji wkracza ... tonsury-i-kaptury Tonsury i kaptury, Cudowski Tomasz, 13,4 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI