Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956 tom IV

Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956 tom IV - Robert Romuald Ks. Kufel | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Romuald Ks. Kufel
WYMIAR
10,1 MB
NAZWA PLIKU
Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956 tom IV.pdf
ISBN
2640594944335

OPIS

Celem wydania kilkutomowego Słownika… jest przedstawienie sylwetek księży pracujących w Kościele gorzowskim w latach 1945-1956. W gronie tego duchowieństwa znaleźli się księża autochtoni, po zakończeniu wojny przez pewien czas pozostający na Ziemiach Odzyskanych, księża diecezjalni i zakonni, którzy przyjechali wraz z wiernymi z Kresów Wschodnich lub z pozostałych regionów, np. z Wielkopolski, Mazowsza i Małopolski, oraz duchowni, którzy po zakończeniu wojny otrzymali święcenia kapłańskie w Kościele gorzowskim. Każdy tom składa się z biogramów w układzie alfabetycznym oraz indeksu księży, osób i miejscowości, które odnoszą się do danego tomu. Na końcu każdego tomu umieszczono fotografie księży, których noty biograficzne weszły w skład Słownika, a które udało się odnaleźć w archiwaliach i różnego rodzaju opracowaniach.

Krzysztof Garbacz "Lubuskie. Mały album dawnej architektury" Tom II KsiążkaSłownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956 tom IV / PDNautorstwaKufel Robert Romuald ks.

W gronie tego duchowieństwa znaleźli się księża autochtoni, po zakończeniu wojny przez pewien czas pozostający na Ziemiach Odzyskanych, księża diecezjalni i zakonni, którzy przyjechali wraz z wiernymi z Kresów Wschodnich lub z pozostałych regionów ... Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956 tom IV / PDN - ks. Robert R.

POWIĄZANE KSIĄŻKI