Glosy

Glosy - Dawid Jung | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dawid Jung
WYMIAR
8,14 MB
NAZWA PLIKU
Glosy.pdf
ISBN
6439110523722

OPIS

Książka poetycka Dawida Junga „Glosy” to zbiór wierszy oraz glos do liryków, autorskich komentarzy poświęconych jednemu miastu oraz kulturom, które niegdyś tworzyły ciekawą mozaikę, a dziś czas po tych kulturach zatarł większość śladów. Ta książka to pogłębiona refleksja, jak przeszłość wciąż może oddziaływać na współczesność.„Glosy”, zdaniem Jury Nagrody Identitas 2018, stanowią jedną z pięciu najważniejszych książek polskiej humanistyki roku 2017. W opinii kapituły: >>„Glosy” Dawida Junga to poezja dedykowana Gnieznu, intymny zapis związku poety z miejscem, ludźmi, krajobrazem. Miasto nie jest jednak przychylne poetom, artystom i tym, którzy chcą pielęgnować pamięć… Czy jest pocieszenie?

ze względu na pominięcie nauczycieli 65+ oraz pracowników administracji i obsługi. Więcej w Głosie Nauczycielskim nr 7-8 z 17-24 lutego br.

I - na przykładzie Rzeszowskich - studium destrukcyjnego niekiedy wpływu, jaki emigracja może mieć na relacje rodzinne. Posłuchaj Dzięcioł czarny na glosy-ptakow.pl, gdzie znajduje się obszerna kolekcja głosów polskich ptaków. Głosy. To była zwykła, kochająca się rodzina.

POWIĄZANE KSIĄŻKI