Druga płeć

Druga płeć - Simone de Beauvoir | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Simone de Beauvoir
WYMIAR
5,70 MB
NAZWA PLIKU
Druga płeć.pdf
ISBN
7524870901286

OPIS

Druga płeć to traktat o sytuacji kobiety. Beauvoir swoje opus magnum - poświęca interpretacjom faktów i mitów narosłych wokół "kobiecości". Bada kształtowanie się kobiety w kobiecie, żeńskość i dialogi płci. Dowodzi, iż świat został fałszywie zbudowany na prawach mężczyzn, a męski punkt widzenia funkcjonuje wciąż jako dominujący. Posługując się bogatym materiałem erudycyjnym, demaskuje uprzedzenia, usprawiedliwienia i ostatecznie wiedzie ku wyzwoleniu. Książka jest gruntowną analizą kobiecości, jednym z fundamentów dyskursu feministycznego.

Dowodzi, iż świat został fałszywie zbudowany n „Druga płeć" osiągnęła status jednego z głównych dzieł drugiej fali feminizmu, a na jej podstawie uformował się nurt feminizmu egzystencjalnego. Simone de Beauvoir i jej twórczość są niezwykle ważne dla filozofii feministycznej.

Bada kształtowanie się kobiety w kobiecie, żeńskość i dialogi płci. Dowodzi, iż świat został fałszywie zbudowany na prawach mężczyzn, a męski punkt widzenia funkcjonuje wciąż ... „Druga płeć" Simone de Beauvoir to obok „Backlash" Susan Faludi najważniejszy manifest nie tylko feminizmu, ale również humanizmu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI