Gomułka. Władzy nie oddamy

Gomułka. Władzy nie oddamy - Piotr Lipiński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Lipiński
WYMIAR
11,64 MB
NAZWA PLIKU
Gomułka. Władzy nie oddamy.pdf
ISBN
3424022862475

OPIS

Czołowy komunista o przedwojennym rodowodzie. Sowieckich czystek uniknął dzięki temu, że siedział w więzieniu. Nie po raz ostatni. Po wojnie znowu trafił za kratki. Tym razem posadzili go towarzysze. Po paru latach nieobecności wrócił i stał się nową twarzą socjalizmu. Cieszył się niezwykłym poparciem społeczeństwa, które widziało w nim nadzieję na zmiany. Szybko je zniweczył i zamiast stać się drugim Nagyem czy Dubčekiem, został symbolem „dyktatury ciemniaków”. Zasłynął także ze skąpstwa. Dzielił każdego papierosa na pół, a Polakom doradzał, by zamiast cytryn jedli kiszoną kapustę. Jednocześnie jeździł ekskluzywnym mercedesem, a garnitury zamawiał u najdroższego warszawskiego krawca.Reportaż historyczny Piotra Lipińskiego przybliża Gomułkę, który ukrył się gdzieś pomiędzy tymi dwiema postaciami.

Oprawa jest twarda. Gomułka. Władzy nie oddamy (Piotr Lipiński).

Komentarze dotyczące oferty: Dodaj komentarz. Piotr Lipiński, "Gomułka. Władzy nie oddamy" [FRAGMENT KSIĄŻKI] 8 sie 19 11:02 Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI