W kręgu łódzkiej secesji

W kręgu łódzkiej secesji - Wisława Jordan | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wisława Jordan
WYMIAR
8,54 MB
NAZWA PLIKU
W kręgu łódzkiej secesji.pdf
ISBN
3021307820648

OPIS

Rzadko się zdarza, by książka opisująca sztukę mogła wzbudzić tak wielkie zainteresowanie recenzenta. Powód wydaje się dosyć prosty: jej autorka potrafiła połączyć wielkie kompetencje historyka sztuki z umiejętnością opowiadania o niezmiernie ciekawym kierunku w sztuce i architekturze.Warto od razu na wstępie powiedzieć o podstawowym walorze książki. Autorka napisała społeczną historię secesji. Przedstawiając fascynujące rozważania o podstawowym temacie swojego dzieła, umieszcza go w pieczołowicie zrekonstruowanym kontekście historycznym i społecznym. Plastyczność opisu i duże literackie zdolności sprawiają, że czytelnik, obdarzony nawet nikłą wyobraźnią historyczną, z łatwością i przyjemnością daje się przenieść w przełom wieku XIX i XX, by prowadzony piórem autorki odtwarzać, wraz z nią, atmosferę tamtych zapomnianych lat. (...)Dr Andrzej Rostocki

Wydawnictwo: Literatura Wydawnictwo. Materiały prasowe.

2 - WISŁAWA JORDAN - od 44,04 zł, porównanie cen w 2 sklepach. Zobacz inne Sztuka, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Sprawdź niskie ceny i kup W KRĘGU ŁÓDZKIEJ SECESJI WYD.

POWIĄZANE KSIĄŻKI