W kręgu łódzkiej secesji

W kręgu łódzkiej secesji - Wisława Jordan | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wisława Jordan
WYMIAR
11,19 MB
NAZWA PLIKU
W kręgu łódzkiej secesji.pdf
ISBN
2411739384915

OPIS

Rzadko się zdarza, by książka opisująca sztukę mogła wzbudzić tak wielkie zainteresowanie recenzenta. Powód wydaje się dosyć prosty: jej autorka potrafiła połączyć wielkie kompetencje historyka sztuki z umiejętnością opowiadania o niezmiernie ciekawym kierunku w sztuce i architekturze.Warto od razu na wstępie powiedzieć o podstawowym walorze książki. Autorka napisała społeczną historię secesji. Przedstawiając fascynujące rozważania o podstawowym temacie swojego dzieła, umieszcza go w pieczołowicie zrekonstruowanym kontekście historycznym i społecznym. Plastyczność opisu i duże literackie zdolności sprawiają, że czytelnik, obdarzony nawet nikłą wyobraźnią historyczną, z łatwością i przyjemnością daje się przenieść w przełom wieku XIX i XX, by prowadzony piórem autorki odtwarzać, wraz z nią, atmosferę tamtych zapomnianych lat. (...)Dr Andrzej Rostocki

Wzornictwo przemysłowe i sztuka użytkowa. Wydawnictwo: Literatura Wydawnictwo.

Jordan, W kręgu łódzkiej secesji, Łódź 2006W kręgu łódzkiej secesji, Łódź 2006 W kręgu łódzkiej secesji (Jordan Wisława). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Wydawnictwo Literatura ⭐ W kręgu łódzkiej secesji - Wisława Jordan Cena: 45.40 zł / Kategoria wiekowa: 18+ / Ilość stron: 432 - Kup teraz! Jordan Wisława W kręgu łódzkiej secesji Wydawnictwo: LITERATURA ISBN: 8360638136 Oprawa: Twarda Ilość stron: 431 Wymiary: 23.3x22.7cm Rok wyd.: 2006 Opis: Autorka napisała społeczną historię secesji. W kręgu łódzkiej secesji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI