Kołysanka z Auschwitz

Kołysanka z Auschwitz - Mario Escobar | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mario Escobar
WYMIAR
6,55 MB
NAZWA PLIKU
Kołysanka z Auschwitz.pdf
ISBN
9511852328354

OPIS

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratowaćHelene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłani do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji. Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.„Kołysanka z Auschwitz” to poruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata

Nie chciała jednak rozdzielać się ze swoim mężem, z pochodzenia romem. Jak widać miłość jest najsilniejszą wartością i to właśnie udowadnia ta książka. "Kołysanka z Auschwitz" opowiada o rodzinie, która trafiła do obozu koncentracyjnego.

Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ... Kołysanka z Auschwitz "Przedszkole w Auschwitz" brzmiało jak okrutny żart. Helene wierzyła jednak, że może uda jej się uratować dzieci, które przynajmniej na kilka godzin będą mogły odetchnąć od otaczającego ich barbarzyństwa. Kołysanka z Auschwitz to ujmująca opowieść inspirowana życiem Helen Hannemann, Niemki, która postanowiła udać się wraz ze swoim mężem pochodzenia romskiego i ich pięciorgiem dzieci do obozu koncentracyjnego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI