Po Kapuścińskim. Szkice o reportażu

Po Kapuścińskim. Szkice o reportażu - Urszula Glensk | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Urszula Glensk
WYMIAR
11,30 MB
NAZWA PLIKU
Po Kapuścińskim. Szkice o reportażu.pdf
ISBN
3940224605826

OPIS

Zbiór szkiców o współczesnym reportażu i dokumentalistyce napisany ze znawstwem, talentem i wrażliwością. Autorka odczytuje dzieła polskiej i światowej literatury faktu - reportaże obyczajowe, wojenne, biograficzne. Wiele miejsca poświęca twórczości Ryszarda Kapuścińskiego, Kazimierza Nowaka, Slavenki Drakulić i Asne Seierstad. Całość składa się na studium o przemocy i humanitaryzmie, o dobrych i słabych książkach, o fotografach i dokumentalistach.

Szkice o reportażu Urszula Glensk TAiWPN UNIVERSITAS Kraków 2012 ISBN: 978-83-242-2208-7 liczba stron: 296 oprawa: miękka ze skrzydełkami Spis treści Wstęp Część pierwsza: Kapuściński i inni Siedem grzechów Domosławskiego Z w mieście Łódź. Reportaż i literatura to związek partnerski, który nie wszystkim się podoba. Niektórzy pisarze fikcji i literaturoznawcy, nie zauważają go wcale.

autor: Glensk Urszula: recenzent: Zimnoch Mateusz : miejsce powstania: Zbiór szkiców o współczesnym reportażu i dokumentalistyce napisany ze znawstwem, talentem i wrażliwością. Autorka odczytuje dzieła polskiej i światowej literatury faktu ? reportaże obyczajowe, wojenne, biograficzne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI