Deutsch dla średnio zaawansowanych

Deutsch dla średnio zaawansowanych - Maciej Hen | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Hen
WYMIAR
10,46 MB
NAZWA PLIKU
Deutsch dla średnio zaawansowanych.pdf
ISBN
8338178788669

OPIS

Do Marka Deutscha, niespełnionego warszawskiego plastyka, który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania, zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie, niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków – przez Ukrainę do Rumunii – ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha. Wszystkie jej nitki – żydowskie, niemieckie, chłopskie i szlacheckie – prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej…Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna, nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni, odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.

W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego ... Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna, nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni, odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu. Deutsch dla średnio zaawansowanych to książka zawierająca wiele pułapek. Każdy szczegół, nawet najbardziej banalny, ma swoje symboliczne znaczenie i każdy z czytelników będzie ... Deutsch dla średnio zaawansowanych.

Maciej Hen po mistrzowsku wiedzie nas poprzez najróżniejsze zakamarki historii, pokazując na przykładzie głównego bohatera, jak skomplikowane i niezwykle złożone mogą być losy wielu polskich rodzin. Deutsch dla średnio zaawansowanych book. Read 4 reviews from the world's largest community for readers.

POWIĄZANE KSIĄŻKI