Deutsch dla średnio zaawansowanych

Deutsch dla średnio zaawansowanych - Maciej Hen | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Hen
WYMIAR
8,97 MB
NAZWA PLIKU
Deutsch dla średnio zaawansowanych.pdf
ISBN
5153654550245

OPIS

Do Marka Deutscha, niespełnionego warszawskiego plastyka, który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania, zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie, niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków – przez Ukrainę do Rumunii – ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha. Wszystkie jej nitki – żydowskie, niemieckie, chłopskie i szlacheckie – prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej…Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna, nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni, odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.

W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego... Premiera książki Macieja Hena "Deutsch dla średnio zaawansowanych" - 4 września. I (…) Na Akademię Sztuk Pięknych zdawałem tylko raz, w 1974 roku.

Główny bohater wyrusza do Rumunii, ale jednocześnie odbywa wędrówkę w czasie, eksplorując skomplikowane powiązania rodzinno-historyczne. Znalazło się miejsce i na autobiograficzne wtręty. NIEMIECKI DLA SREDNIO ZAAWANSOWANYCH na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI