Warszawskie Szmulki. Miejsce, ludzie, style życia

Warszawskie Szmulki. Miejsce, ludzie, style życia - Iwona A. Oliwińska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona A. Oliwińska
WYMIAR
7,46 MB
NAZWA PLIKU
Warszawskie Szmulki. Miejsce, ludzie, style życia.pdf
ISBN
3855868573745

OPIS

Autorka od urodzenia jest związana z warszawską Pragą. Środowisko to zna od dziecka. W książce spogląda na nie z podwójnej perspektywy: starego sentymentu i naukowego badania. By lepiej poznać współczesne Szmulki, zamieszkała w wynajętym mieszkaniu, obserwowała z balkonu toczące się życie, prowadziła z mieszkańcami towarzyskie rozmowy. Później powiązała to z badaniami ankietowymi i zaprezentowała w książce to, co powoli przemija, wplata się we współczesność, ale ciągle jest aktualne i żywe - warszawskie Szmulki.

ŻAK Wydawnictwo Akademickie Książki - Nauki społeczne - Socjologia - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Iwona Oliwińska - Socjolog, doktor w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie w sferze public realtions (gł.

miejscu wśród najbardziej szczęśliwych krajów na świecie - to wynik rankingu, który przygotowało ONZ. Nasi sąsiedzi - Czesi, Słoweńcy i Słowacy - znacznie ... Warszawska Praga - podobnie jak krakowski Kazimierz - miała swoją tzw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI