Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego - Marta Bogacka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Bogacka
WYMIAR
7,60 MB
NAZWA PLIKU
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego.pdf
ISBN
4877587875537

OPIS

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego - pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z Auschwitz, pamięć o nim trwała, co udokumentowałpisarz Tadeusz Borowski, który trafił do Oświęcimia w 1943 roku. W opowiadaniu U nas w Auschwitzu napisał o Pietrzykowskim: Jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o Numerze 77, który bił Niemców jak chciał”.

Przeczytaj recenzję Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego.

I o zdecydowanie wyższą stawkę. Mistrz bokser z Auschwitz film Tadeusz Teddy Pietrzykowski. Film o niezłomnym bokserze z Auschwitz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI