Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi - Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk
WYMIAR
10,95 MB
NAZWA PLIKU
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi.pdf
ISBN
5375269035252

OPIS

Dziewięć opowiadań o dziewięciu zwierzętach obdarzonych ludzkimi cechami. Wyobraź sobie mrówkę tańczącą z nosorożcem, który na dodatek nieco się obawia, by nie nadepnęła mu na odcisk. Lub owcę w mini i na platformach. Czy takie sytuacje są możliwe? Jak te duże i małe zwierzęta się porozumiewają?Celem opowiadań jest pokazanie, że często ci, którzy w siebie nie wierzą, są postrzegani przez innych jako osoby bardzo interesujące i wartościowe. Że nieraz mamy kompleksy, które przeszkadzają nam czerpać radość z życia, a tak naprawdę są to bariery stworzone przez nas samych. I że każdy jest potrzebny taki, jaki jest – bo z tym, co otrzymaliśmy w życiu, możemy zrobić wiele wartościowych rzeczy. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi.Te pełne dowcipu opowieści o zwierzętach pięknie zilustrowała Ewa Beniak-Haremska.

Opinie i żarty. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi!!! Co to jest stereotyp? Czy "inny" znaczy "gorszy"? Czy znasz Shreka? Obejrzyj fragment filmu i zastanów się nad metaforą cebuli i kremówek. Co Shrek miał na myśli, mówiąc: "Ogry są jak cebula."? Dlaczego osioł go nie rozumie? Co to jest stereotyp? Wszyscy jesteśmy wyjątkowi… Piękne słowa Marii Grzegorzewskiej: Nie ma kaleki - jest człowiek skierowane są zarówno do społeczeństwa, jak i do samego człowieka niepełnosprawnego.

„Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi" to doskonała książka, która może stać się pretekstem do rozmowy rodziców z ... Wszyscy jesteśmy wyjątkowi - R.J Palacio.

POWIĄZANE KSIĄŻKI