Podróż na Wschód

Podróż na Wschód - Hermann Hesse | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hermann Hesse
WYMIAR
8,53 MB
NAZWA PLIKU
Podróż na Wschód.pdf
ISBN
6649998340543

OPIS

Podróż na Wschód, nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego, Gry szklanych paciorków, rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji. Cel wyprawy, Wschód, symbolizuje wewnętrzne odrodzenie, a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur, przeszłości i teraźniejszości, swoistym pochodem wiernych, o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód, do Ojczyzny Światła, nieprzerwanie i od wieków, był on w drodze od całych stuleci, zmierzając do świetlistej krainy cudu, do Ojczyzny. […] Naszym celem był nie tylko Wschód, czy raczej: nasz Wschód był przecież nie tylko jakimś krajem czy pojęciem geograficznym, lecz również ojczyzną i młodością duszy, znajdował się wszędzie i nigdzie. Był jednością wszystkich czasów”.

Cel wyprawy, Wschód, symbolizuje wewnętrzne odrodzenie, a jej uczestnicy są wędr Podróż na Wschód, nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego, Gry szklanych paciorków, rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji.Cel wyprawy, Wschód, symbolizuje wewnętrzne odrodzenie, a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur, przeszłości i teraźniejszości, swoistym pochodem wiernych, o którym Hesse pisał: „Ten ... Odkrywamy Wschód Latest from the Blog Get new content delivered directly to your inbox. Przeskocz do treści.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Szczegóły: Podróż na Wschód - Hesse Hermann. Tytuł: Podróż na Wschód Autor: Hesse Hermann Wydawnictwo: Media Rodzina ISBN: 9788380086234 Tytuł oryginału: Die Morgenlandfahrt Język oryginału: niemiecki Tłumacz: Prokopiuk Jerzy Języki: polski Rok wydania: 2019 Ilość stron: 120 Format: 12.5x19.5cm Oprawa: Twarda Waga: 0.242 kg Podróż na Wschód, nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego, Gry szklanych paciorków, rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI