Mościcki

Mościcki - Jan Łoziński | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Łoziński
WYMIAR
8,40 MB
NAZWA PLIKU
Mościcki.pdf
ISBN
9330393457311

OPIS

Niespełna trzy tygodnie po tragicznych wydarzeniach przewrotu majowego, 1 czerwca 1926 roku, Zgromadzenie Narodowe wybrało na prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego. Niegdyś członek Polskiej Partii Socjalistycznej i towarzysz walki Józefa Piłsudskiego, konspirator, a nawet niedoszły zamachowiec, wybitny chemik i organizator przemysłu chemicznego w niepodległej Polsce był człowiekiem całkowicie oddanym Marszałkowi. W przeciwieństwie do swojego poprzednika na najwyższym urzędzie, Stanisława Wojciechowskiego, Mościcki lubił publiczne wystąpienia i obecność prasy, dużo podróżował po kraju, chętnie przyjmował zagranicznych dyplomatów, organizował noworoczne przyjęcia na Zamku Królewskim. Miał szczęście do dobrych fotografów, czego dowodem może być zaprezentowany wybór blisko 200 zdjęć dokumentujących jego życie i służbę. Ignacy Mościcki był prezydentem przez trzynaście lat, jego drugą, niedokończoną kadencję przerwał dopiero wybuch wojny we wrześniu 1939 roku.

Zmiany na tarczy szyjki macicy (nadżerki, erytroplakie) oraz drobne zmiany skórne związane z zakażeniem wirusem herpes można leczyć zabiegiem krioterapii. MOŚCICKI - nazwisko jednoczłonowe. W grudniu 2017 roku jego występowanie odnotowano we wszystkich województwach.

W czym się specjalizuję, gdzie pracuję, jak się ze mną skontaktować. Lek. Dariusz Mościcki - dobry chirurg z miasta Bielsko-Biała.

POWIĄZANE KSIĄŻKI