Stać się Leonardem. Słabości i geniusz Leonarda da Vinci

Stać się Leonardem. Słabości i geniusz Leonarda da Vinci - Mike Lankford | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mike Lankford
WYMIAR
6,77 MB
NAZWA PLIKU
Stać się Leonardem. Słabości i geniusz Leonarda da Vinci.pdf
ISBN
8360195122053

OPIS

Najlepsza książka non-fiction roku 2017 według „Wall Street Journal”Dlaczego Leonardo da Vinci nie ukończył tak wielu ze swoich dzieł? Dlaczego jako zadeklarowany pacyfista konstruował machiny wojenne dla rodziny Borgiów? Dlaczego przez kilkadziesiąt lat wszędzie zabierał ze sobą Monę Lisę, jednak nigdy nie dokończył jej malować? Dlaczego pisał wspak i czy naprawdę toczył wojnę z Michałem Aniołem?Mike Lankford przybliża Włochy z czasów renesansu: zapachy, smaki i dźwięki. Czasy wojen, plag i intryg dworskich, zaciekle konkurujących ze sobą artystów oraz tyranów o morderczych skłonnościach i zamiłowaniu do sztuki. Przedstawia życie da Vinci jako powieść przygodową, fascynujące i pełne niebezpieczeństw – ucieczki, przetrwanie wojny u boku przyjaciela, Machiavellego, walka o możliwość tworzenia i niełatwe decyzje, jakie się z tym wiązały. Także te za cenę samotności.Rozbija mity i buduje Leonarda od nowa. Tworzy dla współczesnych czytelników portret geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy jak największe z jego dzieł, będących wyrazem buntu i niewyczerpanym źródłem inspiracji.Uważam, że biografia Leonarda Lankforda pobudza do myślenia, podczas gdy ta Isaacsona do myślenia zniechęca. Stać się Leonardem zaczyna się z wysokiego C i z każdą przewracaną kartką jest coraz lepsza.„Wall Street Journal”Mike Lankford przedstawia da Vinci bez aureoli i sadza go przy stole naprzeciwko czytelnika, który zaczyna dostrzegać w nim prawdziwego człowieka, z brudem pod paznokciami i tak dalej.„The Independent”.Mike Lankford przedstawia fascynującą tour d’horizon życia i pracy Leonarda, traktując znane fakty z jego życia jako punkt wyjścia do kuszących (a jednak rozsądnych) spekulacji i rekonstrukcji. Odrzuca dawne klisze i założenia, ocenia wieloznaczne dowody rzeczowe z nowej perspektywy i maluje chyba najbardziej intymny i wyrazisty portret tego niełatwego do uchwycenia artysty.Ross King, autor Brunelleschi’s DomeMike Lankford jest absolwentem Iowa Writers Workshop i autorem Life in Double Time: Confessions of an American Drummer, tomu wspomnień o czasach, gdy był jedynym białym wykonawcą w zespole R&B. Książka została uznana za najlepszą książkę muzyczną przez wiele opiniotwórczych mediów.

Najlepszą ceną wersji papierowej może pochwalić się TaniaKsiazka.pl , gdzie książkę kupisz już za 12.33 zł. Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni Woblink.com , gdzie ta sama książka w wersji audiobook kosztuje 37.9 zł. «Stać się Leonardem» zaczyna się z wysokiego C i z każdą przewracaną kartką jest coraz lepsza" - „Wall Street Journal" „Mike Lankford realizuje swój cel - przedstawia da Vinci bez aureoli i sadza go przy stole naprzeciwko czytelnika, który zaczyna dostrzegać w nim prawdziwego człowieka, z brudem pod paznokciami i całą ... Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci od Mike Lankford możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

... Tytuł "Stać się Leonardem" ... STAĆ SIĘ LEONARDEM SŁABOŚCI I GENIUSZ LEONARDA DA VINCI jest dostępny w Digitalo.pl! Szukasz tego produktu? Sprawdź - najczęściej to właśnie Digitalo.pl ma najniższą cenę w Polsce. Stać się Leonardem Słabości i geniusz Leonarda da Vinci.

POWIĄZANE KSIĄŻKI