Polska św. Jana Pawła II

Polska św. Jana Pawła II - Adam Bujak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Bujak
WYMIAR
3,66 MB
NAZWA PLIKU
Polska św. Jana Pawła II.pdf
ISBN
4335357837686

OPIS

Polskę pokazywać można na różne sposoby. Tym razem wędrujemy szlakiem św. Jana Pawła II, którego znamy także jako wielkiego miłośnika piękna. Szczególnie zauroczony był Ojciec Święty rodzimym krajobrazem, przyrodą, architekturą i sztuką. Daje temu wyraz mistrz fotografii Adam Bujak w tym albumie, w którym zaprezentowanych zostało 60 miejscowości mających szczęście i honor gościć świętego Papieża podczas jego dziewięciu apostolskich podróży do Polski i po Polsce.Z tej książkowej opowieści wyłania się bogaty obraz naszego kraju od morza po Tatry, od Warszawy i Krakowa po miejscowości małe, które zazwyczaj nie trafiają do albumów, jak Skawina, Dukla czy Lubaczów. A małe okazuje się też być piękne! Przekaz fotograficzny o Polsce ubogacają zdjęcia dokumentalne, ukazujące postać św. Jana Pawła II podczas pobytów w Ojczyźnie.Kilkadziesiąt obszernych cytatów z papieskich wypowiedzi tworzy dodatkową opowieść o naszym kraju, o jego historii i bogactwie chrześcijańskiej tradycji.

3 Jan Paweł II, Przemówienie Ojca Świętego wygłoszone na lotnisku Okęcie, Warszawa, 16 VI 1983 r., [w:] Jan Paweł II w Polsce 1979, 1983, 1987, Warszawa 1989, s. 284-285. Polska.

Dodaj do mojej listy. Moja lista Usuń z mojej listy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI