O wybranych księgach biblijnych

O wybranych księgach biblijnych - ks. Tomasz Jelonek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Tomasz Jelonek
WYMIAR
11,70 MB
NAZWA PLIKU
O wybranych księgach biblijnych.pdf
ISBN
2501201660652

OPIS

Biblia jest niewyczerpalną kopalnią tematów. Z tego bogactwa zaczerpnięte są myśli, dotyczące wybranych ksiąg Starego i Nowego Testamentu, zamieszczone w niniejszej publikacji. Wybór powstał niejako automatycznie, na zasadzie uwzględnienia tych ksiąg, które znalazły się w orbicie pracy dydaktycznej i zainteresowań autora.Publikację rozpoczyna Pięcioksiąg; jego ogólne omówienie, ze szczególnym uwzględnieniem początku Księgi Rodzaju - opisów początków świata i człowieka oraz stosunku tych opisów do badań naukowych w zakresie przyrodoznawstwa.Następnie omówione zostały księgi mądrościowe Starego Testamentu, najpierw ogólnie, a potem każda z siedmiu osobno.Z Nowego Testamentu zajmujemy się Ewangeliami oraz pismami św. Jana. Odnośnie Ewangelii mamy tu ogólne ich omówienie, następnie poruszony został temat dotyczący perykopy o pokłonie pasterzy. W dalszym ciągu szeroko omówione są umieszczone w Ewangeliach przypowieści Jezusa, choć trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie potraktowane są jednakowo. Niektóre z nich są szczegółowo analizowane, a inne jedynie przytoczone.Z pism Janowych omówiono Apokalipsę, po ogólnym wprowadzeniu do apokaliptyki jako gatunku literackiego, trzy Listy, które zalicza się do tak zwanych Listów Katolickich, oraz Czwarta Ewangelia, której fragment, mówiący o umiłowaniu ludzi przez Chrystusa został bardzo szeroko potraktowany, jako ostatni poruszany tu temat.Oferta tej pozycji jest różnorodna i może okazać się bardzo pożyteczna dla pogłębienia znajomości Biblii.

Petrus O wybranych księgach biblijnych Tomasz Jelonek. Oprawa twarda: ISBN: 978-83-772-0410-8: EAN: 9788377204108: Liczba stron: 426: Format: 150x205mm: Cena katalogowa: 49,90 zł ... Książka O wybranych księgach Biblijnych / Tomasz Jelonek, Petrus, 25,88 zł, okładka twarda, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! O wybranych księgach biblijnych.

Nr katalogowy: MR08233353. Okładka: Twarda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI