Początki

Początki - Carl Frode Tiller | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Carl Frode Tiller
WYMIAR
8,69 MB
NAZWA PLIKU
Początki.pdf
ISBN
2530905634870

OPIS

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty.Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, że z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn - w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem ostro skręcić, było to, że mogłem trochę bardziej się postarać.Historia Terjego musiała skończyć się samobójstwem. Przez całe życie tłumił swoje uczucia, był ironiczny i szorstki, a naturę rozumiał lepiej niż innych ludzi. Carl Frode Tiller stopniowo cofa się do coraz wcześniejszych wydarzeń i wnika w psychikę swojego bohatera, by stworzyć fascynujący obraz jego dramatu egzystencjalnego i walki z wewnętrznymi demonami.Początki to przenikliwa diagnoza dysfunkcyjnej rodziny i kryzysu więzi międzyludzkich nominowana do Nagrody Rady Nordyckiej i Nagrody Norweskich Krytyków Literackich.Fascynująca kompozycja, czarny humor, poruszające sceny, psychologiczna głębia i poetycki sznyt.„Aftenposten”

Naukowcy ustalili, że w IX wieku tereny dzisiejszych ziem polskich zamieszkiwały plemiona słowiańskie.Każde z nich zajmowało określone terytorium. Na początku drugiej połowy X stulecia terenami ziem polskich rządził Mieszko I, o którego przodkach wiadomo niewiele. Centrum państwa stanowiła północno- wschodnia Wielkopolska i Kujawy, z trzema naczelnymi grodami: Gnieznem, Poznaniem i Kruszwicą.

To położenie sprzyjało zdobyciu przez Rzym w przyszłości pozycji centralnego ośrodka cywilizacyjnego. Od początku pandemii zanotowano ponad 44 tys. zgonów - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI