Miniatury poetyckie

Miniatury poetyckie - Ireneusz Ruchniewicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ireneusz Ruchniewicz
WYMIAR
9,91 MB
NAZWA PLIKU
Miniatury poetyckie.pdf
ISBN
6611783065810

OPIS

Poezja klasyczna, chwilami rubaszna, chwilami sentymentalna, o życiu, erotyce, pięknie i zachłanności, polityce i codzienności. Poezja kontekstowa, parafrazująca, pełna odniesień, inspiracji i nawiązań. To poezja, która tworzy się niejako obok, towarzysząc nam przy każdej czynności, takiej jak tytułowe wieszanie prania, prowadzenie samochodu czy choćby patrzenie na deszcz za oknem…O AUTORZEIreneusz Ruchniewicz. Rocznik 1959. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (Wydział Wychowania Muzycznego) i Studium Podyplomowego (Wiedzy o Teatrze, Filmie i Telewizji) na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i w Studium Aktorskim (przy tym teatrze) w charakterze muzyka, akompaniatora i nauczyciela muzyki. Ponadto w Szkole Muzycznej jak i w Studium Nauczycielskim w Elblągu. Od lat mieszka w Niemczech. Po ponad 30-letniej przerwie powrócił do twórczości, którą zajmował się w młodości, a którą porzucił na studiach.

Przykład : lis - to spryt, zuchwałość. Aliteracja - to powtórzenie w celach ... Maria Janina Pawlikowska-Jasnorzewska z domu Kossak, primo voto Bzowska, secundo voto Pawlikowska, tertio voto Jasnorzewska urodziła się 24 listopada 1891 w Krakowie.

2017-06-22 09:06:42 ... WYDRUKUJMała forma jest we współczesnej poezji zjawiskiem różnorodnym. Autorzy i autorki sięgają zarówno po konkretne gatunki, np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI