Chata za wsią

Chata za wsią - Józef Ignacy Kraszewski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Ignacy Kraszewski
WYMIAR
5,67 MB
NAZWA PLIKU
Chata za wsią.pdf
ISBN
6111221990883

OPIS

Tragiczne dzieje małżeństwa Cygana Tumrego i chłopki Motruny. Mimo zawziętej walki o zapewnienie bytu sobie i żonie konsekwentna dyskryminacja dziewczyny przez rodzinę i całą społeczność wiejską doprowadza młodą parę do skrajnej nędzy i samobójstwa Cygana.Do ich klęski przyczynia się także obojętność dworu, którego reprezentantem jest zblazowany dziedzic, zakochany w pięknej Cygance, Azie.Szczęście udaje się znaleźć dopiero córce Tumrych, Marysi...Powieść znakomicie napisana, odznacza się przejmującą wiernością szczegółu oraz realizmem w odmalowaniu obyczaju cygańskiego i chłopskiego.

Organizujemy imprezy okolicznościowe, chrzciny , wesela, komunie.Wyżywienie dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych. Grill, ognisko ogródek Płońsk Warszawa- Gdańsk Chata za wsią jest wyposazona we wszystko, co potrzebne na kilka dni pobytu, kiedy przyjechalismy czekal juz na nas zestaw do grilla zebysmy mogli przygotowac sobie kolacje.

Dysponujemy Dwoma Samodzielnymi Mieszkaniami (Apartamenty): MIESZKANIE I w Chatce przy Chacie dla 4... Agroturystyka Oderne Chata za wsią. 8 września 2019 ·.

POWIĄZANE KSIĄŻKI