Chata za wsią

Chata za wsią - Józef Ignacy Kraszewski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Ignacy Kraszewski
WYMIAR
11,70 MB
NAZWA PLIKU
Chata za wsią.pdf
ISBN
3331799864309

OPIS

Tragiczne dzieje małżeństwa Cygana Tumrego i chłopki Motruny. Mimo zawziętej walki o zapewnienie bytu sobie i żonie konsekwentna dyskryminacja dziewczyny przez rodzinę i całą społeczność wiejską doprowadza młodą parę do skrajnej nędzy i samobójstwa Cygana.Do ich klęski przyczynia się także obojętność dworu, którego reprezentantem jest zblazowany dziedzic, zakochany w pięknej Cygance, Azie.Szczęście udaje się znaleźć dopiero córce Tumrych, Marysi...Powieść znakomicie napisana, odznacza się przejmującą wiernością szczegółu oraz realizmem w odmalowaniu obyczaju cygańskiego i chłopskiego.

Tumry i Motruna są szczęśliwym małżeństwem. Mężczyzna porzuca wędrowny tryb życia i dla ukochanej postanawia osiąść we wsi i zająć się kowalstwem. Located in Skaszewo, 27 miles from Nowy Dwór Mazowiecki, Chata za wsią provides free bikes and free WiFi.

Od strony elewacji zachodniej czekają na Państwa dwa nowe, starannie urządzone 2-osobowe pokoje z ... Chata za wsią jest wolnostojącym domem z bala na dużej, ogrodzonej działce wraz z sadem (1700 m2), starą ziemianką oraz mnóstwem różnokolorowych kwiatów. Posesja w całości do dyspozycji naszych gości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI