Ale z naszymi umarłymi (książka audio)

Ale z naszymi umarłymi (książka audio) - Jacek Dehnel | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Dehnel
WYMIAR
4,72 MB
NAZWA PLIKU
Ale z naszymi umarłymi (książka audio).pdf
ISBN
8912206549844

OPIS

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.Audiobook w interpretacji Łukasza Garlickiego.

Tytuł pochodzi od słynnego zdania Marii Janion, które stało się też tytułem jej tomu esejów z 2001 r.: „Do Europy tak, ale z naszymi umarłymi". U Dehnela „nasi umarli" to ... Maria Janion, rok wydania 2017, wydawnictwo: Sic! Aktualnie brak ofert tego produktu.

Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. Czytając „Ale z naszymi umarłymi" wszystko wydawało mi się logiczne i mające swoje uzasadnienie, a przecież to jest książka o budzących się i wstających z grobów truposzach! No przecież to jest kompletnie nielogiczne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI