WordPress 5 dla początkujących

WordPress 5 dla początkujących - Agnieszka Ciborowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Ciborowska
WYMIAR
5,6 MB
NAZWA PLIKU
WordPress 5 dla początkujących.pdf
ISBN
8563842653322

OPIS

Zatrudnij WordPressa na pełny etat!Opracuj najprostszą stronę w kwadrans......a bardziej zaawansowaną w kilka godzinUtwórz i edytuj wpisy oraz strony serwisuDostosuj wygląd stronyRozbuduj serwis o dodatkowe funkcjonalności dzięki wtyczkomMarzysz o własnej stronie internetowej, ale brakuje Ci umiejętności informatycznych? WordPress to popularne narzędzie, które umożliwi Ci zaistnienie w sieci! Przeznaczone pierwotnie do obsługi blogów, aktualnie jest używane przez miliony użytkowników do prowadzenia prostych stron internetowych, a przez korporacje do promocji oraz sprzedaży usług i produktów. WordPress nieustannie ewoluuje, a jego najnowsza wersja, rozbudowana o nowy edytor treści - Gutenberg, pomoże Ci w kilku krokach stworzyć nowoczesną stronę. Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze profesjonalnego administratora serwisów internetowych, czy po prostu chcesz zaprezentować swoją firmę, twórczość lub własny projekt w internecie, z pewnością warto bliżej poznać ten CMS.Książka WordPress 5 dla początkujących pokaże Ci, jak szybko rozpocząć przygodę z tym systemem. Dowiesz się, od czego zacząć tworzenie strony, jak sprawnie tworzyć i formatować wpisy, dodawać do stron materiały graficzne, filmowe i dźwiękowe, tworzyć strukturę serwisu i definiować elementy nawigacyjne. Dzięki lekturze poznasz sposoby zarządzania komentarzami i użytkownikami oraz nauczysz się zmieniać ustawienia i aktualizować system, a także dodawać motywy i wtyczki. Dowiesz się nawet, jak pozycjonować i optymalizować stronę oraz sprawić, aby była przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem książki jest przygotowany z myślą o początkujących administratorach stron zestaw ćwiczeń, które pomogą poznać WordPressa w praktyce.W książce między innymi:Szybka instalacja WordPressa i uruchamianie pierwszego serwisuTworzenie, edycja i formatowanie treści tekstowychOsadzanie zdjęć i treści multimedialnychMotywy, wygląd i hierarchia stron serwisuDodawanie i konfiguracja elementów nawigacyjnychZarządzanie użytkownikami i tworzenie stron posiadających wielu autorówRozbudowa strony o dodatkowe funkcjonalności - instalacja i konfiguracja wtyczekAktualizacje, dbanie o bezpieczeństwo systemu i ochrona przed spamemIntegracja strony z portalami społecznościowymiPodstawy CSS i HTMLZasady dostępności dla osób niepełnosprawnychPozycjonowanie i optymalizacja stronSerwis internetowy? Tylko z WordPressem 5!

Powstaje on z uwagi na brak oficjalnej dokumentacji w języku polskim. Nie należy go traktować jako ukończonego ani kompletnego - będę starał się go ... Użyj wtyczek dla mniej zaawansowanych, które poprowadzą Cię krok po kroku do optymalizacji witryny.

Wersja papierowa. Autor: Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński.

POWIĄZANE KSIĄŻKI