Wyłuskane z pamięci. Wspomnienia z lat wojny

Wyłuskane z pamięci. Wspomnienia z lat wojny - Roma Boniecka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roma Boniecka
WYMIAR
7,93 MB
NAZWA PLIKU
Wyłuskane z pamięci. Wspomnienia z lat wojny.pdf
ISBN
9989247420644

OPIS

Roma Boniecka urodziła się w Tomaszowie Mazowieckim w rodzinie robotniczej. Jest absolwentką studiów pedagogicznych w Polsce i USA. W okresie PRL była nauczycielką i działaczką młodzieżową. W latach 1953-1956 pracowała a Zarządzie Głównym ZMP, a w 1957-1964 w Głównej Kwaterze ZHP. Jako pracownik MSC z latach 1964-1967 zajmowała się w polskiej ambasadzie w Moskwie współpracą naukową i młodzieżą studiującą w ZSRR. Wydalona z dyplomacji za krytykę ustroju i imputowane jej żydowskie pochodzenie. Z PZPR wyrzucona za niezgodną z partyjną linią ocenę wypadków grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku. Na zaproszenie przyjaciółki wyjechała do USA, gdzie uczyła języka polskiego. Obecnie wiedzie życie emerytki o pisze wspomnienia.

Podręczniki szkolne, językowe, beletrystyka, książki dla dzieci, lektury, pomoce edukacyjne. Sprawdź naszą ofertę Zamów książkę Wyłuskane z pamięci.

Z PZPR ... Okupacja w oczach dziecka. Sześć długich, wojennych lat w okupowanym Tomaszowie w opowieści rozpoczętej przez ośmioletnią dziewczynkę a zakończonej przez czternastoletniego podlotka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI