Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2)

Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2) - Tajinder Kalsi | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tajinder Kalsi
WYMIAR
11,28 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2).pdf
ISBN
7275253941531

OPIS

Wokół zagadnienia bezpieczeństwa Linuksa narosło sporo mitów. Niektórzy uważają, że jako system open source nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Inni - że jedynie eksperci są w stanie poradzić sobie z wirusami i atakami hakerów na ten system. Są również osoby twierdzące, że Linux jest całkowicie odporny na wirusy i trudno go skompromitować. Żadne z tych twierdzeń nie jest do końca prawdziwe. Podczas konfigurowania i użytkowania systemów linuksowych bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Istnieje wiele sposobów wykrywania i usuwania luk w zabezpieczeniach i rzetelny administrator systemu jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.Sięgnij po tę książkę, jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemu linuksowego. Zawarto tu szereg porad i wskazówek dotyczących konfiguracji jądra, bezpieczeństwa systemu plików i sieci oraz różnych narzędzi usprawniających administrowanie systemem. Nie zabrakło omówienia specjalnych dystrybucji Linuksa, opracowanych z myślą o monitorowaniu bezpieczeństwa. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące skanowania w poszukiwaniu luk, wykrywania włamań oraz audytowania systemu Linux. Ciekawym tematem zawartym w książce są zasady bezpiecznego korzystania z takich usług jak HTTPD, FTP i telnet. Zrozumienie zaprezentowanych tu treści jest łatwiejsze dzięki licznym praktycznym przykładom.W tej książce między innymi:solidne podstawy bezpieczeństwa systemów linuksowychoptymalne konfigurowanie jądra systemuusuwanie luk w zabezpieczeniach powłoki bashmonitorowanie i analiza dzienników zdarzeń oraz skanowanie sieciutwardzanie systemów linuksowych za pomocą pakietu LynisPrzygotuj się na atak. Zabezpiecz swojego Linuksa!

Komputery. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury - Tajinder Kalsi Podręcznik do informatyki już od 46,20 zł - od 46,20 zł, porównanie cen w 20 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI