Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2)

Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2) - Tajinder Kalsi | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tajinder Kalsi
WYMIAR
6,50 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce. Receptury (wydanie 2).pdf
ISBN
5659428707301

OPIS

Wokół zagadnienia bezpieczeństwa Linuksa narosło sporo mitów. Niektórzy uważają, że jako system open source nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Inni - że jedynie eksperci są w stanie poradzić sobie z wirusami i atakami hakerów na ten system. Są również osoby twierdzące, że Linux jest całkowicie odporny na wirusy i trudno go skompromitować. Żadne z tych twierdzeń nie jest do końca prawdziwe. Podczas konfigurowania i użytkowania systemów linuksowych bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Istnieje wiele sposobów wykrywania i usuwania luk w zabezpieczeniach i rzetelny administrator systemu jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.Sięgnij po tę książkę, jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemu linuksowego. Zawarto tu szereg porad i wskazówek dotyczących konfiguracji jądra, bezpieczeństwa systemu plików i sieci oraz różnych narzędzi usprawniających administrowanie systemem. Nie zabrakło omówienia specjalnych dystrybucji Linuksa, opracowanych z myślą o monitorowaniu bezpieczeństwa. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące skanowania w poszukiwaniu luk, wykrywania włamań oraz audytowania systemu Linux. Ciekawym tematem zawartym w książce są zasady bezpiecznego korzystania z takich usług jak HTTPD, FTP i telnet. Zrozumienie zaprezentowanych tu treści jest łatwiejsze dzięki licznym praktycznym przykładom.W tej książce między innymi:solidne podstawy bezpieczeństwa systemów linuksowychoptymalne konfigurowanie jądra systemuusuwanie luk w zabezpieczeniach powłoki bashmonitorowanie i analiza dzienników zdarzeń oraz skanowanie sieciutwardzanie systemów linuksowych za pomocą pakietu LynisPrzygotuj się na atak. Zabezpiecz swojego Linuksa!

Internetowy system zamówień. Podręczniki szkolne, językowe, beletrystyka, książki dla dzieci, lektury, pomoce edukacyjne.

Niektórzy uważają, że jako system open source nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Inni - że jedynie eksperci są w stanie poradzić sobie z wirusami i atakami hakerów na ten system. Bezpieczeństwo systemu Linux w praktyce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI