Zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie - Maciej Bukowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Bukowski
WYMIAR
5,93 MB
NAZWA PLIKU
Zmartwychwstanie.pdf
ISBN
1923110790959

OPIS

Sześcioletni Franciszek Ratajczak, wzorem wielu współczesnych mu mieszkańców Księstwa Poznańskiego, udaje się wraz z rodziną na emigrację zarobkową do Westfalii. Mimo niełatwych warunków życia odnajduje w Zagłębiu Ruhry swoje miejsce na ziemi, choć jego życiowe wybory przynoszą konflikty z najbliższymi. Czynna działalność w Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół", a potem doświadczenia zdobyte na frontach pierwszej wojny światowej skłaniają go jednak do powrotu do Poznania, gdzie uczestniczy w przygotowywaniu powstańczego zrywu. "Zmartwychwstanie" to poruszająca opowieść biograficzna, inspirowana losami pierwszej ofiary powstania wielkopolskiego.

Było również czymś innym niż jego cuda, o których poprzednio mówiliśmy (aczkolwiek ma sens omawiać je obok siebie, jak w mojej książce Cuda Jezusa, do której się tu ponownie odwołuję).Z Ewangelii należy wnioskować, że poprzez zmartwychwstanie Jezus nie powrócił do zwykłego życia ziemskiego, lecz ... Zmartwychwstanie Pańskie. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! - oto orędzie poranka wielkanocnego.

Bezpłatne również do użytku komercyjnego Bez konieczności podawania autora Bez praw autorskich zmartwychwstanie (język polski): 1 Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Administratora danych osobowych, którym jest Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego - Prowincja Poznańska, ul. Głogowska 145, 60 -206 Poznań 2 W sprawie ochrony danych należy kontaktować się poprzez adres: [email protected] "Zmartwychwstanie" to dzieło o powrocie do katakumb z naszych egoistycznych projektów na życie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI