Zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie - Maciej Bukowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Bukowski
WYMIAR
7,69 MB
NAZWA PLIKU
Zmartwychwstanie.pdf
ISBN
3040646652561

OPIS

Sześcioletni Franciszek Ratajczak, wzorem wielu współczesnych mu mieszkańców Księstwa Poznańskiego, udaje się wraz z rodziną na emigrację zarobkową do Westfalii. Mimo niełatwych warunków życia odnajduje w Zagłębiu Ruhry swoje miejsce na ziemi, choć jego życiowe wybory przynoszą konflikty z najbliższymi. Czynna działalność w Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół", a potem doświadczenia zdobyte na frontach pierwszej wojny światowej skłaniają go jednak do powrotu do Poznania, gdzie uczestniczy w przygotowywaniu powstańczego zrywu. "Zmartwychwstanie" to poruszająca opowieść biograficzna, inspirowana losami pierwszej ofiary powstania wielkopolskiego.

Istotnie, na tym fakcie się ona opiera; nie na darmo św. Paweł napisał: Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara (1 List do ... A jednak takie rozwiązanie istnieje — jest nim zmartwychwstanie, którego Bóg dokona za pośrednictwem swojego Syna.

Opisz swój sen. Zaloguj się, aby szybciej dodawać sny i mieć je wszystkie w jednym miejscu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI