Nie przestałyśmy być kobietami

Nie przestałyśmy być kobietami - Weronika Wierzchowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Weronika Wierzchowska
WYMIAR
4,47 MB
NAZWA PLIKU
Nie przestałyśmy być kobietami.pdf
ISBN
9998517638419

OPIS

Opowieść o kobietach w cieniu wojny, które chciały kochać, przyjaźnić się - po prostu żyć.To były dziewczyny takie jak każda z nas. Ale wojna odebrała im rodziny i młodość, rzuciła daleko na wschód, gdzie dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskich tartakach. Większość nie miała nawet dwudziestu lat, gdy wstępowały do armii, co było jedyną nadzieją na powrót do ukochanej Polski.Chorobliwie ciekawska kresowiaczka Janka i zagubiona służbistka Ania jesienią 1944 roku wraz z pierwszą kompanią fizylierek z Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater wkraczają w ruiny warszawskiej Pragi i obejmują posterunki, by strzec to, co ocalało, przed hitlerowcami i szabrownikami. Czy w ogniu wojennych intryg jest szansa na kobiecą przyjaźń? Czy miłość w cieniu śmierci zawsze jest silniejsza? Ile znaczy radość z wolności, czyli życia?Weronika Wierzchowska - z wykształcenia chemiczka, przez lata zatrudniona w korporacji farmaceutycznej, potem w firmie kosmetycznej. Lubi mieszać, zarówno w chemicznych reaktorach, kuchennych garnkach, jak i w losach wymyślonych przez siebie postaci. Od dziecka kocha książki, co w końcu zaowocowało samodzielnymi próbami ich pisania. Fascynują ją historie interesujących, choć zapomnianych kobiet, które chętnie przypomina w swoich powieściach. Perypetie pań z dawnych epok często zestawia z losami współczesnych, dzielnych i niezwykłych Polek.

Ta pozycja nie ma jeszcze recenzji. Podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią.

Ale wojna odebrała im rodziny i młodość, rzuciła daleko na wschód, gdzie dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskic "Nie przestałyśmy być kobietami" to niezwykła opowieść o trudach wojny, z jakimi przyszło się mierzyć zwyczajnym kobietom, dokładnie takim jak dzisiejsze czytelniczki, urodzonym w nadzwyczaj trudnych czasach. Każda z nich zmuszona była dorosnąć przedwcześnie, a utrata rodziny prędko odzierała ze złudzeń i zabierała ... Opinie o książce - Nie przestałyśmy być kobietami .

POWIĄZANE KSIĄŻKI