Historia kobiet

Historia kobiet - Katarzyna Radziwiłł | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Radziwiłł
WYMIAR
8,95 MB
NAZWA PLIKU
Historia kobiet.pdf
ISBN
6770270068565

OPIS

Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki całe dnie spędzały w domach? Kiedy spalono na stosie ostatnią czarownicę? Historia, o której uczymy się w szkole , to historia mężczyzn. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wyglądało życie kobiet.

Historia kobiecej piłki nożnej. Na przełomie XIX i XX wieku popularność piłki nożnej szybko rosła. Historia i geneza Dnia Kobiet.

Po rewolucji francuskiej prawne położenie kobiety pogorszyło się w stosunku do tego, co było w wieku XVIII, kiedy przynajmniej najbogatsze kobiety miały jakieś pole manewru w sferze publicznej. Napoleoński kodeks cywilny pozbawiał kobietę prawa do dysponowania majątkiem, nakazywał całkowite ... Najważniejsze z nich to, opublikowane w serii „Biblioteki Redakcji Steru", broszury: „Wyborcze prawa kobiet", „Młodzież żeńska a sprawa kobieca", „Historia ruchu kobiecego".

POWIĄZANE KSIĄŻKI