Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego

Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego - Piotr Głuchowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Głuchowski
WYMIAR
9,47 MB
NAZWA PLIKU
Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego.pdf
ISBN
5407891234437

OPIS

W latach 80. ksiądz Henryk Jankowski był bohaterem. Gdańszczanie przegrywali jego kazania z kasety na kasetę – jak pieśni Jacka Kaczmarskiego – i handlowali nimi na targowisku. Poważni ludzie stawiali go obok Piotra Skargi i Jerzego Popiełuszki. Ściskali się z nim wielcy tego świata: księżna Anna z Windsorów, senator Edward Kennedy, Margaret Thatcher.Brał pieniądze od bogatych i rozdawał biednym. Dzięki temu dorobił się tysięcy oddanych wielbicieli. Zmowa milczenia wokół tego, co na prawdę dzieje się na plebanii kościoła św Brygidy, była powszechna. Ta zmowa jest tematem książki tak samo jak kapłan, który przebył drogę z małomiasteczkowej nicości na szczyty i z powrotem – by umrzeć w samotności i w biedzie. Który jedne dzieci wysyłał na zagraniczne kuracje i wczasy, a inne krzywdził.

Wydawnictwo Agora Warszawa 2019 Obalenie pomnika Henryka Jankowskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku, symbolizuje początek pierwszej tak głośnej i wciąż trwającej dyskusji o pedofilii w polskim Kościele ... Autorzy drążą tę podwójność moralną ks.

Podwójne życie prałata Jankowskiego". Jak to możliwe, ... Henryk Jankowski (ur.18 grudnia 1936 w Starogardzie Gdańskim, zm.

POWIĄZANE KSIĄŻKI