Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy

Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy - Andrzej Potocki | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Potocki
WYMIAR
4,19 MB
NAZWA PLIKU
Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy.pdf
ISBN
4203890264444

OPIS

Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie. Cerkwie – skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w Magurskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim ludzie i ich tradycja tworzą ten album.Znakomite zdjęcia Piotra Droździka, Kamila Paluszka, Agnieszki i Włodka Bilińskich, Agnieszki i Damiana Nowaków, Włodzimierza Stachonia, Bartłomieja Wadasa, Jarosława Mazura i innychzostały okraszonebardzo osobistym tekstem Andrzeja Potockiego, który pisze m.in.tak: "Nad Łemkowszczyzną znów świeci słońce. Łemkowie, niegdyś wypędzeni z Beskidu, odrodzili swoją ojcowiznę. Wbrew przeciwnościom losu trwa ona w ich mowie, w piśmie, w zwyczajach, w cerkwiach. Pozostała ich chlebem powszednim, o który codziennie modlą się do Pana. Łemkowszczyzna nie zginęła i nigdy nie zginie, bo jest przede wszystkim w ludziach, którzy ją umiłowali"

Data zakończenia 2020-07-23 - cena 40,47 zł Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy . ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Tekst Andrzej Potocki.

Cerkwie skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w Magurskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim ludzie i ich ... Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy | Potocki Andrzej | Libra Pl. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Sprawdź niskie ceny i kup Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Informacje o Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy - 8992085482 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI