Historie fandomowe

Historie fandomowe - Tomasz Pindel | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Pindel
WYMIAR
12,19 MB
NAZWA PLIKU
Historie fandomowe.pdf
ISBN
6058282324283

OPIS

Kręcą ich kosmiczne pojazdy i wielościenne kostki. Doskonale znają odzywki elfów i hobbitów. Przebierają się za postaci z japońskich kreskówek. Posługują się swoim żargonem, prowadzą hermetyczne dyskusje w sieci i w realu. Spotykają się na konwentach. Ludzie z zewnątrz na członków fandomu patrzą z nieufnością, a często nawet z pobłażaniem.Tymczasem fandom, a dziś raczej fandomy, to niezwykłe środowisko zrzeszające tysiące ludzi, którzy mają swoje pasje i traktują je naprawdę poważnie.Oto książka o polskim fandomie fantastycznym: wielkim ruchu miłośników literatury, kina, komiksu, gier, którego początki sięgają zamierzchłych czasów PRL-u. Oto opowieść nie tyle o kontrkulturze – ile o alterkulturze, o trzecim obiegu, o ludziach, którym się chciało i chce nadal, o środowisku dynamicznym i twórczym, niesłusznie niedocenianym. Bo przeciwieństwem fana nie jest antyfan. Przeciwieństwem fana jest osobnik obojętny.

Spotykają się na konwentach. Ludzie z zewnątrz na członków fandomu patrzą z nieufnością, a często nawet z pobłażaniem.

U niektórych, w tym niżej podpisanego, pozostawi z pewnością jakiś niedosyt, ale taka już przypadłość tych, którzy każdy temat muszą wyczerpać. Dla czytelników pragnących dowiedzieć się, dlaczego właściwie rok w rok w Poznaniu zbiera się potężna grupa ludzi w ... „Historie fandomowe" to książka, która wprowadzi nas w świat miłośników literatury science fiction oraz fantasy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI