Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy

Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy - Andrzej Potocki | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Potocki
WYMIAR
4,59 MB
NAZWA PLIKU
Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy.pdf
ISBN
1495963545294

OPIS

Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie. Cerkwie – skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w Magurskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim ludzie i ich tradycja tworzą ten album.Znakomite zdjęcia Piotra Droździka, Kamila Paluszka, Agnieszki i Włodka Bilińskich, Agnieszki i Damiana Nowaków, Włodzimierza Stachonia, Bartłomieja Wadasa, Jarosława Mazura i innychzostały okraszonebardzo osobistym tekstem Andrzeja Potockiego, który pisze m.in.tak: "Nad Łemkowszczyzną znów świeci słońce. Łemkowie, niegdyś wypędzeni z Beskidu, odrodzili swoją ojcowiznę. Wbrew przeciwnościom losu trwa ona w ich mowie, w piśmie, w zwyczajach, w cerkwiach. Pozostała ich chlebem powszednim, o który codziennie modlą się do Pana. Łemkowszczyzna nie zginęła i nigdy nie zginie, bo jest przede wszystkim w ludziach, którzy ją umiłowali"

Cerkwie skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w ... Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy (okładka cerkiew) Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie. Cerkwie ? skarby architektury sakralnej, słynne cmentarze wojenne, przyroda, także ta objęta ochroną w Magurskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim ludzie i ... Ważna ksiązka: "Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy" W wydawnictwie Libra PL ukazał się album poświęcony Łemokowszczyźnie pt.

Bieszczady. Góry magiczne LIBRA ... Łemkowszczyzna od Jaworek do Komańczy - opis produktu: Nostalgiczna wędrówka po Łemkowszczyźnie, od najbardziej wysuniętych na zachód Jaworek po Komańczę na wschodzie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI