Czekając na Golema

Czekając na Golema - Jan Gondowicz | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Gondowicz
WYMIAR
10,71 MB
NAZWA PLIKU
Czekając na Golema.pdf
ISBN
7886602501540

OPIS

Autor tej książki uważa się za medium, poprzez które rozmawiają ze sobą inne książki. Gdyby nie on, może by się nie spotkały. Z tych spotkań spisuje fragmenty rozmów tego, co napisane, z tym, co wyczytane, tego, co wyczytane, z tym co domyślane, tego, co domyślane, z tym, co tylko przypuszczalne, tego, co przypuszczalne, z tym, co zaledwie widmowe. Ale z zasady przepędza zmyślone. Taki ta książka proponuje styl lektury. Gdyż w opozycji do historii literatury widzi w ścisłym czytaniu królową wszech nauk nieścisłych.Dziewięćdziesiąt procent tego, co o pisaniu i czytaniu wiadomo, zawdzięczamy naukom o literaturze. Autora tej książki interesuje pozostałe dziesięć procent.

Z tych spotkań spisuje fragme, Czekając na Golema, Księgarnia PWN Toruń zaprasza Jan Gondowicz uważa się za medium, porzez które rozmawiają ze sobą inne książki. Gdyby nie on, może by się nie spotkały.

Gdyby nie on, może by się nie spotkały. Z tych spotkań spisuje fragme, Czekając na Golema, Księgarnia PWN Toruń zaprasza Jan Gondowicz uważa się za medium, porzez które rozmawiają ze sobą inne książki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI