Pchła

Pchła - Anna Potyra | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Potyra
WYMIAR
11,92 MB
NAZWA PLIKU
Pchła.pdf
ISBN
8468954678248

OPIS

Demony przeszłości powracająWigilia Bożego Narodzenia. Ulice Warszawy pustoszeją, mieszkańcy zaszywają się w zaciszu swych domów, by zasiąść przy świątecznych stołach. Jednak nie wszyscy. Adam Lorenz, komisarz Wydziału Zabójstw, dostaje wezwanie. W jednym z mieszkań zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym Lorenz spotkał się podczas wieloletniej pracy w policji. Morderstwo wydaje się bardzo szczegółowo zaplanowane. Nie ma żadnych śladów. Nie ma podejrzanych. Nie ma motywu. Jedynym punktem zaczepienia jest stara fotografia pozostawiona przez zabójcę.Do pomocy w śledztwie zostaje przydzielona profilerka Iza Rawska. Wspólnie z Lorenzem usiłuje odgadnąć, jaka historia kryje się za popełnioną zbrodnią. Nie mogą przypuszczać, że to dopiero jej początek…

Pchła ludzka ma kłująco-ssący aparat gębowy. Pchła ludzka jest widzialna gołym okiem, a jej wielkość zależna jest od płci owada - samice są dłuższe i mają ok. 2,5-3,5 mm, a samce ok.

Pchły są z reguły brązowe (często też czarne), a ich ciało jest bocznie spłaszczone i zbudowane z fragmentów tworzących chitynowy pancerz. Pchły to pasożyty o brązowo-czerwonawej barwie, ich długość wynosi około 2,5 mm. Poruszają się chodząc lub skacząc.

POWIĄZANE KSIĄŻKI