Jaćwięgi są wśród nas

Jaćwięgi są wśród nas - Wojciech Giełżyński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wojciech Giełżyński
WYMIAR
7,82 MB
NAZWA PLIKU
Jaćwięgi są wśród nas.pdf
ISBN
1795222259005

OPIS

Wznowienie poszukiwanej książki o legendarnych mieszkańcach dzisiejszej Suwalszczyzny. Zbierane przez długie lata ułamki faktów, hipotezy, polemiki, rozmowy, anegdoty. Szkic do portretu kultury, o której wszyscy słyszeliśmy, że była, ale nie wiemy o niej nic oprócz tego, że umarła. Zanurzona w odległej przeszłości – i paradoksalnie aktualna opowieść o tęsknocie za poczuciem przynależności i zakorzenienia, o szukaniu „małej ojczyzny? w globalizującym się świecie. Oto czym jest ta dziwna książka, której strukturą i porządkiem... jest chaos.

„Iskry", Warszawa 2019, str. 354, ISBN 978-83-244-1033- Wystarczyła jednak lektura pierwszych akapitów książki Wojciecha Giełżyńskiego, „Jaćwięgi są wśród nas", by moja wiedza uległa szybkiemu poszerzeniu: „Jaćwięgowie-Jaćwingowie-Jadźwingowie mieszkali ongiś na najpiękniejszym skrawku ziemi polskiej - jeśli zapomnieć o Tatrach - mianowicie na Suwalszczyznie, i aż po ... Jaćwięgi są wśród nas Wojciech Giełżyński powieść historyczna Opis.

354, ISBN 978-83-244-1033- Wystarczyła jednak lektura pierwszych akapitów książki Wojciecha Giełżyńskiego, „Jaćwięgi są wśród nas", by moja wiedza uległa szybkiemu poszerzeniu: „Jaćwięgowie-Jaćwingowie-Jadźwingowie mieszkali ongiś na najpiękniejszym skrawku ziemi polskiej - jeśli zapomnieć o Tatrach - mianowicie na Suwalszczyznie, i aż po ... Jaćwięgi są wśród nas Wojciech Giełżyński powieść historyczna Opis. Zbierane przez długie lata ułamki faktów, hipotezy, polemiki, rozmowy, anegdoty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI