Hippica to iest o koniach xięgi

Hippica to iest o koniach xięgi - Krzysztof Mikołaj Dorohostajski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Mikołaj Dorohostajski
WYMIAR
6,33 MB
NAZWA PLIKU
Hippica to iest o koniach xięgi.pdf
ISBN
1074704436079

OPIS

Reprint wydania oryginału z 1620 roku. Dzieło praktyczne o hodowli koni, dla ziemianina i żołnierza na polu. Autor, przywiązując wagę do starannej szaty graficznej, zamówił miedziorytowe ilustracje u znanego radziwiłłowskiego sztycharza, Tomasza Makowskiego, popierając w ten sposób twórczość rodzimą. Grafik ten wykonał w Nieświeżu, na podstawie własnych rysunków, kartę tytułową i 44 tablice, w tym 24 plansze wyobrażające figury koni na tle krajobrazów. Te ostatnie ryciny są kopiami sztychów z serii Equile Joannis Austriaci Caroli V Imp. Pozostałe miedzioryty Makowskiego przedstawiały krajobrazy i zamki. Hippika, urozmaicona cytowanymi wierszami Wergiliusza, zawierała pierwszorzędne informacje o hodowli koni i przez długie lata była najpopularniejszym w tej mierze podręcznikiem, kasując konkurencyjną Hippikę Krzysztofa Pieniążka z 1607 r.Krzysztof Mikołaj Dorohostajski herbu Leliwa, o przydomku Monwid (1562 – 1615), marszałek wielki litewski, pan na Dorohostajach na Wołyniu oraz Oszmianie Murowanej w województwie wileńskim, zaprzyjaźniony z Radziwiłłami, był postacią znaną, zarówno na królewskim dworze, jak i wśród braci szlachty.

To iest o koniach xięgi autorstwa Dorohostajski Krzysztof Mikołaj , dostępna w ... HIPPICA to iest o koniach xięgi. Krzysztof Dorohostajski Reprint wydania oryginału z 1620 roku.

Księgarnia internetowa merlin.pl Informacje o HIPPICA TO IEST O KONIACH XIĘGI - 9581986205 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-09-01 - cena 89,95 zł HIPPICA to iest o koniach xięgi - opis produktu: Reprint wydania oryginału z 1620 roku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI