Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców

Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców - Kacper Śledziński | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kacper Śledziński
WYMIAR
12,43 MB
NAZWA PLIKU
Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców.pdf
ISBN
8170561951569

OPIS

Spójrz na kampanię wrześniową oczami jej uczestników.Walcz z wrogiem. Ocal honor, gdy nie jesteś w stanie obronić wolności.Ostatnie dni sierpnia 1939 roku. Marszałek Rydz-Śmigły stoi przed dramatycznym wyborem. Musi zostać ogłoszona powszechna mobilizacja, lecz to rozdrażni Niemców. Nad Polską ciąży widmo rychłej wojny. Wreszcie decyzja zapada. Oficerowie Sztabu Głównego rozsyłają rozkazy, a na ulicach Warszawy pojawiają się plakaty mobilizacyjne. Życie powołanych do walki ma już nigdy nie wrócić na właściwe tory. Huk eksplozji, stukot broni maszynowej, ryk silników, krzyki rannych od tej chwili staną się codziennością polskiego żołnierza.Nadchodząca wojna obnaży wszystkie słabości II RP. Uprzytomni sojusznikom Polski, jak bardzo się mylili. Ujawni prawdziwe zamiary Sowietów. Lecz przede wszystkim udowodni światu, że Polacy nie będą bezczynnie patrzeć, jak zagarnia się ich ziemię. Że bez względu na wszystko staną do walki o wolność. Jako pierwsi.W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej spójrz na kampanię wrześniową oczami jej uczestników. Stań w jednym szeregu z wrześniowymi obrońcami. Poczuj ciężar odpowiedzialności spoczywający na dowódcach podejmujących decyzje w newralgicznych momentach walki. Jak wielu niepowodzeń można było uniknąć? Które wybory okazały się słuszne?Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Szlak bojowy wrześniowych obrońców Kacper Śledziński „Potop '39.

Szlak bojowy wrześniowych obrońców (Znak Horyzont). Opowieść o ostatnich sierpniowych dniach pokoju, dramatycznych decyzjach, powszechnej mobilizacji i wojennym wrześniu. Stań w jednym szeregu z wrześniowymi obrońcami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI