Jarema

Jarema - Jan Zachariasiewicz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Zachariasiewicz
WYMIAR
4,90 MB
NAZWA PLIKU
Jarema.pdf
ISBN
5356992180469

OPIS

Akcja Jaremy toczy się w połowie XIX wieku w Galicji. Fabuła osnuta jest wokół konfliktu wsi z dworem o serwituty, czyli dostęp chłopów do pańskich lasów i pastwisk po zniesieniu pańszczyzny.W tle pobrzmiewa złowrogim echem rabacja galicyjska z 1846 r. Autor zwraca w powieści uwagę na umiejętne podsycanie przez rząd w Wiedniu antagonizmów między tymi dwiema klasami społecznymi. Tytułowy Jarema, zasłużony żołnierz armii austriackiej, przekonany o jak najlepszych intencjach cesarza i jego urzędników, świadomie dąży do konfrontacji z miejscową dziedziczką, uważając, że sabotuje ona szczytne zamiary władz. Napięcie stopniowo narasta. W tle pojawia się miłość głównego bohatera do miejscowej piękności.

W rozmowie udział biorą: Karolina Czerska, Anna Baranowa i Agnieszka Kosińska. - Jarema reglamentowała uwagę poświęcaną synowi. Gdy dowiedziała się, że jest śmiertelnie chora, powiedziała mu, że dostanie od niej jeszcze mniej czasu, bo ona musi poświęcić się sztuce.

Piesza 15 tel./fax (091)462 37 19 tel.(091)462 50 57 kom. +48 601-591-102 [email protected] Pokaż profile osób o imieniu i nazwisku Daniel Jarema.

POWIĄZANE KSIĄŻKI