Jarema

Jarema - Jan Zachariasiewicz | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Zachariasiewicz
WYMIAR
8,63 MB
NAZWA PLIKU
Jarema.pdf
ISBN
4205592293467

OPIS

Akcja Jaremy toczy się w połowie XIX wieku w Galicji. Fabuła osnuta jest wokół konfliktu wsi z dworem o serwituty, czyli dostęp chłopów do pańskich lasów i pastwisk po zniesieniu pańszczyzny.W tle pobrzmiewa złowrogim echem rabacja galicyjska z 1846 r. Autor zwraca w powieści uwagę na umiejętne podsycanie przez rząd w Wiedniu antagonizmów między tymi dwiema klasami społecznymi. Tytułowy Jarema, zasłużony żołnierz armii austriackiej, przekonany o jak najlepszych intencjach cesarza i jego urzędników, świadomie dąży do konfrontacji z miejscową dziedziczką, uważając, że sabotuje ona szczytne zamiary władz. Napięcie stopniowo narasta. W tle pojawia się miłość głównego bohatera do miejscowej piękności.

Urodzona w 1908 w Starym Samborze, zmarła w 1958 w Krakowie. Jarema: charakterystyka imienia. Jarema to człowiek dumny i nieprzejednany.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Jarema obchodzi imieniny tylko raz w roku. Imienin Jaremy są obchodzone w luty .

POWIĄZANE KSIĄŻKI