[OUTLET] Franciszek. Papież wielkiej nadziei

[OUTLET] Franciszek. Papież wielkiej nadziei - Grzegorz Polak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Polak
WYMIAR
7,85 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Franciszek. Papież wielkiej nadziei.pdf
ISBN
5236734394994

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Kiedy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji, cały świat wstrzymał oddech. Mnożyły się spekulacje na temat rzeczywistych powodów jego decyzji. Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, podawano liczbę głosów, które mogli zebrać kolejni papabile. Jednak dla wszystkich najważniejszy był ten jeden komunikat, który zabrzmiał z loggii bazyliki św. Piotra w Watykanie dnia 13 marca 2013 r.: Habemus papam! Tego dnia cały świat usłyszał po raz pierwszy imię nowego papieża - Franciszek.Kim jest najważniejszy człowiek w Kościele? Skąd pochodzi? Co go czeka? Jakie problemy będzie musiał rozwiązać? Czy rzeczywiście papież Franciszek jest papieżem naszej wielkiej nadziei?Ta książka jest niezwykłym zapisem wydarzeń, które rozgrywały się na oczach całego świata od abdykacji do momentu wyboru nowego papieża. Pokazuje też nowego papieża od całkowicie nieznanej strony - jako człowieka, naukowca, duszpasterza, ale przede wszystkim, duchowego przywódcę, którego pontyfikat - w obliczu nawarstwionych problemów - już teraz uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w historii Kościoła.

Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, Franciszek Kapłan z Karkosz: Papież przywiezie nam „lekarstwo nadziei" Chrześcijanie Iraku przygotowują się na spotkanie z Ojcem Świętym. W czasie swej podróży Franciszek odwiedzi 7 marca m.in.

Podczas litanii Anioł Pański papież Franciszek poprosił także o modlitwę za osoby cierpiące na rzadkie choroby, zwłaszcza za dzieci. „Rozpoczynamy drogę Wielkiego Postu. Otwierają ją słowa proroka Joela, wskazujące kierunek, w którym należy podążać: Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem (Jl 2, 12).

POWIĄZANE KSIĄŻKI