Klepsydry na tle innych tekstów pożegnalnych

Klepsydry na tle innych tekstów pożegnalnych - Marta Śleziak | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Śleziak
WYMIAR
12,93 MB
NAZWA PLIKU
Klepsydry na tle innych tekstów pożegnalnych.pdf
ISBN
1462355418276

OPIS

Praca ta jest analizą gatunku, który jak dotąd nie doczekał się wyczerpującego opracowania naukowego w formie monografii. Dotyczy klepsydr – dokumentów życia społecznego, gatunku zbliżonego do nekrologu, jednak bardzo specyficznego ze względu na swoją efemeryczność (klepsydry są drukami ulotnymi). Książka opiera się na unikatowym korpusie, który liczy 134 klepsydry z Dolnego Śląska, wydrukowane w latach 1946–1949. Klepsydry pochodzą z takich dolnośląskich miast, jak: Dzierżoniów, Góra Śląska, Legnica, Międzylesie, Mirsk (dawniej Spokojna Góra), Szklarska Poręba, Świebodzice, Trzebnica, Ząbkowice Śląskie, Wrocław. Analiza klepsydr dotyczy ich kompozycji i treści. Autorka wzięła też pod uwagę kulturowe znaczenie klepsydry, opisała tradycję i historię tego gatunku, źródłosłów, pochodzący od szklanego naczynia z przesypującą się substancją, przywołała także współczesne realizacje tego motywu (np. pracę Stanisława Dróżdża zdobiącą fasadę Muzeum Współczesnego Wrocławia).

Zgoda na korzystanie z plików cookies może być wyrażona ... Klepsydra Książki - porównanie cen w sklepach internetowych. Polecamy Sanatorium Pod Klepsydrą , Sanatorium pod klepsydrą.

Dotyczy klepsydr - dokumentów życia społecznego, gatunku zbliżonego do nekrologu, jednak bardzo specyficznego ze względu na swoją efemeryczność ... Klepsydry na tle innych tekstów pożegnalnych Praca ta jest analizą gatunku, który jak dotąd nie doczekał się wyczerpującego opracowania naukowego w formie monografii. Dotyczy klepsydr - dokumentów życia społecznego, gatunku zbliżonego do nekrologu, jednak bardzo specyficznego ze względu na swoją efemeryczność (klepsydry są ... Tym symbolem wyróżniamy najlepsze sklepy w Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI