[OUTLET] Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica

[OUTLET] Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica - Kuba Wojtaszczyk | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kuba Wojtaszczyk
WYMIAR
8,44 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica.pdf
ISBN
1194556330689

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona.Rok 1945. Po trochę jeszcze wojennej, a trochę powojennej Polsce wędruje należący do tajemniczego właściciela cyrk, a w nim galeria niezwykłych, zagadkowych postaci: karzeł Szczepan, który kiedyś grał w cyrkowym kabarecie Hitlera, Lena –przedwojenna „kobieta-guma”, Damiel –nazista z Łodzi, udający niemowę volksdeutsch Cassiel, a przede wszystkim podająca się za wróżkę Irminę, cudem ocalała Felicja i przechrzczony Żyd Moryc. Dramatyczne, chwilami wręcz surrealistyczne losy tych ludzi splatają się w fascynującą opowieść o strachu, niepewności jutra i wielkiej potrzebie miłości. Ważna, nietuzinkowa książka autora, który już teraz w pełni zasługuje na opinię jednego z najciekawszych polskich pisarzy młodego pokolenia.

Prawdę mówiąc, jego poprzednia książka jest tak różna od obecnej, że momentami miałem wrażenie jakbym czytał ... Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica? - to nie mówi nic, a jednocześnie daje bardzo wiele, bo założę się, że każdy, kto tylko usłyszał o tym tytule, pomyślał zupełnie co innego. Pytanie z tytułu jest w gruncie rzeczy niezbyt skomplikowane, jednak odpowiedź nie wydaje się już taka prosta. DLACZEGO NIKT NIE WSPOMINA PSÓW Z TITANICA Wojtaszczyk Kuba.

Po trochę jeszcze wojennej, a trochę powojennej Polsce wędruje należący do tajemniczego właściciela cyrk, a w nim galeria niezwykłych, zagadkowych postaci: karzeł Szczepan, który kiedyś grał w cyrkowym kabarecie Hitlera, Lena - przedwojenna „kobieta-guma", Damiel - nazista z Łodzi, udający niemowę volksdeutsc... Kuba Wojtaszczyk, Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?, Akurat, Warszawa 2017. Recenzja: Literatura sautée.

POWIĄZANE KSIĄŻKI