Chłopskie życie czyli Przygody krowiarczyka Otto

Chłopskie życie czyli Przygody krowiarczyka Otto - Oswald Menzel | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Oswald Menzel
WYMIAR
12,42 MB
NAZWA PLIKU
Chłopskie życie czyli Przygody krowiarczyka Otto.pdf
ISBN
1586551832313

OPIS

Chłopskie życie to wyjątkowa książka. Opisał w niej autor swoją własną historię – losy chłopca, który od czternastu lat (lata 1911–1913) musiał pracować jako najemnik u gospodarza w jednej z dolnośląskich wsi. Z krowiarczyka awansował na wolarza, aż w końcu został głównym parobkiem. Praca ta trwała od czternastu do szesnastu godzin każdego dnia oprócz niedzieli. Miała ustalony porządek, była powtarzalna, dzień za dniem, rok za rokiem. Tak samo powtarzalny był jadłospis, ułożony przez gospodarza na wszystkie dni tygodnia. Te same były także oglądane codziennie twarze, te same powiedzonka i plotki. Życie najemników było ciężkie i monotonne. „Kto był tak biedny jak najemnik – pisze autor – był człowiekiem ledwie w połowie”.Siłą tej książki jest detaliczny opis tej rzeczywistości i fakt, że pod postacią Otto Fäustla, bohatera ambitnego, inteligentnego i mimo wątłej sylwetki wytrzymałego, kryje się sam autor i że wszystko, o czym czytamy, wydarzyło się naprawdę.

Opisał w niej autor swoją własną historię - losy chłopca, który od czternastu lat (lata 1911-1913) musiał pracować jako najemnik u gospodarza w jednej z dolnośląskich wsi. Podane powyżej dane osobowe przetwarzane będą w celach określonych w Polityce prywatności, w tym oznaczenia autorstwa recenzji oraz kontaktu z jej autorem w razie prac redakcyjnych.Administratorem danych jest Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie, przy ul. Chłopskie życie, Menzel Oswald, 31,5 zł.

„Chłopskie życie" to trochę literatura małych ojczyzn, ale trochę też lekcja historii w wymiarze pozapolitycznym. Autor pozwala obserwować relacje między gospodarzami i ich pracownikami, samych pracowników (Otto ... Chłopskie życie, czyli przygody krowiarczyka Otto - opis wydawcy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI