Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych

Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
8,19 MB
NAZWA PLIKU
Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych.pdf
ISBN
9794690264811

OPIS

Wrocławska językoznawczyni Agnieszka Małocha-Krupa poświęciła nazwom żeńskim wiele artykułów naukowych, a przede wszystkim opracowała wraz z zespołem pierwszy w dziejach polskiej leksykografii Słownik nazw żeńskich polszczyzny (wyd. 2015). W nowo wydanej monografii pt. Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych autorka udowadnia, że wiele nazw zawodowych kobiet, ich godności, tytułów, wokół których współcześnie toczą się burzliwe polemiki medialne i akademickie, znanych już było w historii polszczyzny, a sposób wartościowania oraz tworzenia nazewnictwa kobiet był niejednokrotnie zależny od panujących ideologii.

Zobacz inne Literatura W nowo wydanej monografii pt. Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych autorka udowadnia, że wiele nazw zawodowych kobiet, ich godności, tytułów, wokół których współcześnie toczą się burzliwe polemiki medialne i akademickie, znanych już było w historii polszczyzny, a sposób wartościowania oraz tworzenia nazewnictwa ... skich w polszczyźnie doczekała się też ujęcia monografi cznego w postaci ob-szernego opracowania Agnieszki Małochy-Krupy Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych, wydanej we Wroc ławiu w 2018 roku.

Wrocławska językoznawczyni Agnieszka Małocha-Krupa poświęciła nazwom żeńskim wiele artykułów naukowych, a przede wszystkim opracowała wraz z zespołem pierwszy w dziejach polskiej leksykografii Słownik nazw żeńskich polszczyzny (wyd. 2015). Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych - Agnieszka Małocha-Krupa [KSIĄŻKA] Literatura popularnonaukowa już od 32,79 zł - od 32,79 zł, porównanie cen w 13 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI