Wybór bajek i satyr (lektura z opracowaniem)

Wybór bajek i satyr (lektura z opracowaniem) - Ignacy Krasicki | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ignacy Krasicki
WYMIAR
7,15 MB
NAZWA PLIKU
Wybór bajek i satyr (lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
7526917398390

OPIS

Wybór bajek i satyr to książka, w której zaprezentowano m.in. bajki: Ptaszki w klatce, Lew i zwierzęta, Dewotka, Dobroczynność, Alegoria oraz satyry: Do króla, Świat zepsuty, Pijaństwo czy Żona modna. Autor w swoich utworach krytykował ludzkie wady i ułomności, takie jak: pycha, zarozumiałość, obłuda, dewocja, głupota, naiwność, upór czy egoizm. Zajmował się również krytyką polityczną i społeczną, poruszając problem dążenia do wolności, kwestie dobra i zła w społeczeństwie, prawdy i fałszu oraz władzy i jej funkcjonowania w państwie. Ośmieszał znane konwencje literackie, wymierzał ostrze krytyki w osoby publiczne, piętnował negatywne postawy ludzkie i w przejaskrawiony sposób przedstawiał ówczesne obyczaje.

Lektura z opracowaniem. | Krasicki Ignacy | Ibis.

W zbiorku znajdują się najpopularniejsze i najczęściej omawiane w praktyce szkolnej utwory, zarówno z poziomu szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, przez co książka będzie przydatna uczniowi przez długie lata. Książka Wybór bajek i satyr (Wydanie z opracowaniem) pochodzi z wydawnictwa Greg. Autorem książki jest Ignacy Krasicki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI