Sinobrody (Ilustrowana lektura)

Sinobrody (Ilustrowana lektura) - Wilhelm Grimm | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wilhelm Grimm
WYMIAR
12,4 MB
NAZWA PLIKU
Sinobrody (Ilustrowana lektura).pdf
ISBN
6514745627521

OPIS

Sinobrody to opowieść o losach młodej szlachcianki, która zaślepiona majątkiem i bogactwem tajemniczego jegomościa o wątpliwej opinii decyduje się go poślubić. Młoda kobieta nie zdaje sobie sprawy, kim jest jej wybranek, ma nadzieję, że to bogaty szlachcic, a tymczasem mąż okazuje się okrutnym mordercą, zabijającym wszystkie porządne żony, których ciała trzyma w jednej z zamkowych komnat. Baśń pomimo swej brutalności i okrucieństwa przekazuje kilka ważnych nauk, m.in. o tym, że chciwość nie popłaca oraz że nie powinno się łamać zakazów. Tekst baśni wzbogacają barwne, kolorowe ilustracje.

Szewczyk Dratewka Legendy Polskie Lechu, Czechu... Biblia przypowieści ewangeliczne.

drugiego etapu edukacyjnego, obejmującego klasy od 4 do 8. Burzliwe dzieje Sinobrodego, kojarzonego z francuskim arystokratą, jak też z bajkową postacią seryjnego mordercy, spotkały się z zainteresowaniem psychoanalityków, doszukujących się w opowieści na jego temat ukrytych znaczeń, m.in. związanych z tabu seksualnym (zakazany pokój, krew, klucz), jak też z archetypem zła, rozwojem świadomości w konfrontacji z nim i możliwości jego ... 1 JADWIGA COURTHS-MAHLER Sinobrody Tytuł oryginału: Blaubart ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI